1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

VİZYON & MİSYON

VİZYON ve MİSYONUMUZ

Vizyon & Misyon

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi 1438 Sayılı Kanuna göre 1975 yılında Bursa İktisadi ve İdari Bilimler Akademisine bağlı olarak Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksekokulu adıyla kurulmuştur. 1982 yılına kadar İşletmecilik ve Turizm bölümlerinde öğretim yapılmıştır. 2547 Sayılı kanun ile yüksekokul, ad ve statü değiştirerek Uludağ Üniversitesi Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu adını almıştır. Daha sonra Yüksekokul 1992 yılında çıkan 3837 sayılı kanunla kurulan Balıkesir Üniversitesine bağlı olarak an Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu adını aldıktan sonra 25 Nisan 2013 tarihinde Resmi Gazete'de yer alan 2013/4459 sayılı kararla kapatılmış ve Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini halen sürdürmektedir. Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi, turizm öğretiminde 38 yılı bulan parlak geçmişi, çağdaş eğitim ortamı, güçlü akademik kadrosuyla Türkiye'de turizm eğitim ve öğretimi ile özdeşleşmiştir. Fakülte, Türkiye'de turizm işletmeciliğinin tanımını yapan ve bu tanımı her zaman güncel tutmayı başaran, modern eğitim ve öğretim ortamlarını öğrencilerine sunan, ulusal ve uluslararası ortamda öğrencilerini rakipleriyle yarışacak şekilde yetiştiren bir devlet üniversitesidir.

VİZYON

Balıkesir Turizm Fakültesinin Vizyonu, turizm sektörü ve akademik alanda yetiştirdiği bireyler, gerçekleştirdiği bilimsel çalışma ve faaliyetler ile uluslararası alanda ön sıralarda yer alan bir eğitim kurumu olmaktır.

MİSYON

Balıkesir Turizm Fakültesinin misyonu, bilimsel bilgi ışığında, değişime ve gelişime açık, toplumsal duyarlılık ve sorumluluk sahibi, sorun çözme yeteneği gelişmiş, uluslararası standartlarda turizm eğitimi almış nitelikli yöneticiler yetiştirmektir.

 Campus Life Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi 1975 yılında Bursa İktisadi ve İdari Bilimler Akademisine bağlı olarak Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksekokulu adıyla kurulmuştur.